261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Marimex Studna Mineral- 1 l

Marimex Studna Mineral- 1 l

Snižuje tvrdost studniční vody, zbavuje ji přebytečných minerálů a tím i hnědého zakalení.

Datum: 4.3.2014 20:51 Odpovědi: 61

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Žaneta Datum:28.6.2022 19:43

Voda ze studny

Dobrý den, napustil jsme do bazénu vodu ze studny, která je hodně železitá. Po napusteni se vysrazela (červená )usazenina na dně, kterou vzala filtrace. Vodu jsme zachlorovali a prohnali filtraci, voda je čirá a bez usazenin, ale není bezbarvá (momentálně je žluto zelená )pomohl by tento produkt ? Díky

Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.6.2022 11:03

Re: Voda ze studny

Dobrý den, ano myslíme si, že by tento přípravem mohl pomoci.

Autor:Iva Skálová Datum:12.6.2022 09:07

Tvrdá voda

Dobrý den, do bazénu napoustime vodu ze studny,je velmi tvrda,uz jsme vyzkoušeli treti stabilizátor tvrdosti, dáváme ho ihned po napuštění dle navodu srovnáme ph a filtrujeme 24hod, dáme maximální dávku a i presto se nam po pridani kysliku vysrazí,voda je hneda az pruzracne zelena.Pouzivame bezchlorovou chemii. Tudiz pokazde musime pouzit prostredek odstraňovač kovu a bazen vycistit,abychom ho nemuseli vypustit,protoze tolik vody ve studne zase nemame.Co delat nebo zda dat vetsi davku nez je maximalni,aby se toto kazdy rok neopakovalo?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.6.2022 09:50

Re: Tvrdá voda

Dobrý den, pokud nepomáhá přípravek "Studna", který na našich stránkách nabízíme, potom doporučujeme obrátit se na doborníky, kteří pečují o bazénovou vodu.

Autor:Radim Datum:26.5.2022 20:04

Dopousteni studna

Dobry den. Pisetey ze pripravek studna se dava jako prvni pred zachlorovanim. A pore kdyz zachloruji a nasledne po case dopoustim bazem vodou opet za studny - tak dodavam 2pol.lzice studny na 1m3. Jak je to mozne, kdyz voda je zachlorovana ? Jaky je pak ucinek ? Momentalne resim problem s bazenem a to, ze voda je krasne cista, ale kdyz ZAPNU FILTRACI, TAK SE ZACNOU TVORIT HNEDE PRUHY NA DNE BAZENU, KTERE ROBOT NEVYSAJE A JEN ZVYRI, ALE VODU NEZAKALI a tak ten problem bezi stale dokola. Bazem je velky a cely vypoustet ho nechci. Je i jine reseni prosim? Kdyz vypnu filtraci napr po 1/2hod , tak vysaju pryc to vysrazene hnede ze dna , ale nasledne pak musim opet vodu dopustit ze studny. Jiny prisun vody ma chalupe nemam. Testerem je chlor na bile barve - takze LOW. Co mi tedy udela, kdyz koupim pripravek STUDNA nebo jine zkusenosti ??? Uz si nevime rady. Dekuji.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.5.2022 16:10

Re: Dopousteni studna

Dobrý den, přípravek Studna je na vysrážení minerálů z vody, aby nedošlo k reakci s chlorem. Pokud voda reaguje s chlorem, tvoří se hnědé usazeniny. Ty potom můžete zlikvodovat vysáním do odpadu (nikoliv přes filtrační písek, protože kal je jemný a nezachytí ho písek). 

Autor:Jan Podrabsky Datum:24.5.2022 01:28

Dotaz

Dobrý den,po napuštění bazénu a zachlorovani se udělal hnědý zákal,který jsem vyřešil produktem studna, nicméně asi po pár dnech se všude po dně a stěnách udělaly hnědé usazeniny,které nejdou vysát a nevíme co s tím,poradíte prosím?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.5.2022 09:06

Re: Dotaz

Dobrý den, přípravek Studna se musí aplikovat před zachlorováním. Pokud usazeniny nepůjdou vysát, tak bude nutné vodu vypustit a napustit znovu.

Autor:Martina Datum:15.6.2021 09:32

Voda ze studny

Dobrý den, napustili jsme bazén vodou ze studny. Poté jsme snížili PH, protože bylo příliš vysoké. A zároveň dali chlorové tablety, chlór je nyní vyšší. Voda je stále žlutozelená. Pomůže nám úprava vody přípravkem Mineral? děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.6.2021 13:45

Re: Voda ze studny

Dobrý den, přípravek Studna Mineral- se dává jako první po úpravě pH, ještě před aplikací chlorové chemie. Slouží k tomu, aby voda nezměnila barvu kvůli reakci s rozpuštěnými minerály. Doporučujeme tedy aplikovat přípravek Studna a potom za 24 hodin přípravek Vločkovač, na vyvločkování shluklých látek.

Autor:Jan Mátl Datum:14.6.2021 17:28

Marimex Studna Mineral- 1 l

Dobrý den, je možné používat i v kombinaci s bezchlorovou chemií? Konkrétně s kyslíkovou variantou. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.6.2021 10:29

Re: Marimex Studna Mineral- 1 l

Dobrý den, ano je to možné. Nejdříve si tímto přípravkem upravíte tvrdost a potom používáte např. kyslíkovou chemii.

Autor:Jana Datum:23.5.2021 13:52

Voda ze studny

Dobry den, napoustila sem bazen vodou ze studny, voda po napusteni byla cista a pruzracna, po aplikaci studna minel se voda zakalila a byla svetle zelena nepruhledna(jako hrachova polevka) po filtraci 24h je voda jiz cistejsi ale stale je kalna,Mam zachlorovat?Ph a tvrdost vody je v poradku.Dekuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.5.2021 08:24

Re: Voda ze studny

Dobrý den, vypadá to, že máte vysokou koncentraci mědi. Přidejte do vody vločkovač a filtrujte 24 hod. denně. Další informace jsou na stránce: https://www.marimex.cz/poradna-bazenova-chemie-druhy-znecisteni-a-jejich-odstraneni/

Autor:Michal Datum:20.8.2020 17:31

Dopouštění

Dobrý den, prosím vás napustil jsem vodu z řádu od sousedů a když proplachuji a vyplachuji filtraci tak dopouštím ze studny a voda v bazénu není průhledná ale spíš mléčná. Je potřeba také aplikovat tento přípravek? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.8.2020 10:30

Re: Dopouštění

Dobrý den, ano, v totmo případě by mohl přípravek Studna Mineral- pomoct.
Autor:Pavel Datum:9.8.2020 16:38

Studna mineral

Dobrý den, chci se zeptat za jak dlouho po aplikování přípravku Studna mineral, mohu zapnout chlórováni vody. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.8.2020 10:28

Re: Studna mineral

Dobrý den, zpravidla je to 12-24 hod. po aplikaci přípravku.

Autor:Petr Datum:7.8.2020 19:16

Studna Mineral

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy muzu použit Startovací sadu.

Mame vyrivou vanu, použil jsem hned po napusteni vody STUDNA MINERÁL a kdy mám použit startovací sadu? Až za 24hod? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.8.2020 08:09

Re: Studna Mineral

Dobrý den, ano startovací sadu doporučujeme použít po srovnání pH a aplikaci Studna mineral. Vhodné je použít ji  po 12-24 hodinách od aplikace.

Autor:Kubrová Datum:20.7.2020 07:57

Voda ze studny

Dobrý den, začali jsme napouštět vodu do bazénu ze studny. Je ji tam ještě málo na zapojení filtrace. Dala jsem do ní preventivně tabletu, bez přípravku Studna, než přivezou vodu z vodárny. Voda zezelenala. Dá se voda ještě nějak vyčistit? Bude voda ze studny a z vodárny reagovat, až se smíchají?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.7.2020 08:08

Re: Voda ze studny

Dobrý den, pokud máte vodu se studny, je ve vodě velké množství minerálů a proto vám voda pravděpodobně zezelenala. V první řadě je vždy nutné nejprve vyrovnat pH na požadované hodnoty. Následně doporučujeme aplikovat přípravek Studna mineral -. Poté můžete teprve aplikovat standardní chlorové tablety.


Autor:Markéta Datum:23.6.2020 11:31

Voda ze studny

Dobrý den, napustili jsme vodu ze studny, je čirá, ale zelená. Zatím jsme nic nedávali. Jen měřili testem. Je vysoké pH a alkalita... Prosím o radu jak ted postupovat. Díky
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.6.2020 12:38

Re: Voda ze studny

Dobrý den, ve vodě jsou rozpuštěné minerály. Snižte pH vody na hodnotu 6,8 - 7,2 a poté aplikujte přípravek Studna mineral -. Poté můžete aplikovat standardní chlorové tablety.

Autor:J. Šmíd Datum:22.6.2020 20:25

Zelená voda ze studny

Dobry den. Napustil jsem cca 27m3 vodou ze studny (v rozboru vyšel vysoky mangan). Nasypal 150kg soli a spustil filtraci se solinatorem. Voda má zelený nádech. Jak ji prosim dostat do čirého stavu ??? Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.6.2020 08:08

Re: Zelená voda ze studny

Dobrý den, jak se zbavit znečištění?
Zkontrolujte pH a koncentraci volného chloru pH testery a upravte je, je-li to nutné.
Přidejte Minerál minus.
Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
Nepřetržitě filtrujte alespoň 24 hodin.
Autor:David Datum:18.5.2020 10:29

Hnědá voda po přidání chlor šok

Dobry den napustil jsem vodu ze studny bazen tampa 3.66 zapnul filtraci pro star 4 .. Voda byla malinko narezlá. Podle davkování jsem přidal chemii studna a po 25 hodinach jsem přidal šokovou dávku a voda okamžitě zhnědla.. Co mi doporučíte? Děkuji za odpověd
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.5.2020 11:48

Re: Hnědá voda po přidání chlor šok

Dobrý den, postupoval jste správně. Otázkou je, zda byla správně upravena voda  pomocí pH. Pokud ne, je možné, že přípravek Studna neúčinkoval tak jak měl. 

Autor:Jaroslav Datum:2.5.2020 08:58

Zelená voda

Chci se zeptat jestli mi produkt studna minerál pomůže vyřešit můj problém s bazénovou vodou napuštěnou ze studny.
Voda po dodání chemie hed zezelená ale je stále čirá.
Předem děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.5.2020 11:47

Re: Zelená voda

Dobrý den,  pokud voda hned zezelená, je vodě je asi hodně měnit.. Postup je zde:


Průzračně zelená voda

Tento stav je způsoben vysokou koncentrací mědi.

Jak se zbavit znečištění?

  1. Zkontrolujte pH a koncentraci volného chloru pH testery a upravte je, je-li to nutné.
  2. Přidejte Minerál minus.
  3. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  4. Nepřetržitě filtrujte alespoň 24 hodin.
Autor:Eva Roušavá Datum:7.6.2018 08:47

Použití přípravku

Dobrý den prosím vás chtěla bych se zeptat jestli se přípravek Studna musí také použít když se rozhodnu pro bezchlorovou chemii Super oxi?Děkuji velice za odpověď.S pozdravem Eva Roušavá
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.6.2018 16:06

Re: Použití přípravku

Dobrý den, doporučujeme to aplikovat i když používáte bezchlorovou chemii. Tvrdá voda může způsobovat usazování vápenných sloučenin na stěnách bazénu. 
Autor:Markéta Hrůzová Datum:6.6.2018 11:05

Mléčná voda

Dobrý den, máme poprvé bazén, proto nemáme žádné zkušenosti. Vodu jsme napustili ze studny a použili jsme chloršok, pak maskovač tvrdosti. Pár dní jsme tam měli i tabletu na dezinfekci atd. Voda je čistá, ale pořád mléčná. Je možné ještě teď použít přípravek Studna? Nebo máme zkusit něco jiného? Ph a ostatní hodnoty máme v pořádku. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.6.2018 11:28

Re: Mléčná voda

Dobrý den, přípravek Studna se používá před aplikací chlorové chemie a vysráží minerály z vody. Bohužel zpětně nelze zjistit, z čeho je mléčná voda - může to být např. zákalem ve vodě, reakcí chloru s minerály, nebo to také může být znečištěním z koupání. Doporučujeme aplikovat přípravek Studna a pokud to nepomůže, tak vločkovat. Pokud ani to ne, tak je nejlepší vodu vypustit a napustit novou. Upravit pH a aplikovat přípravek Studna. Poté teprve aplikovat chlorovou chemii.
Autor:Jan Datum:4.6.2018 14:58

Chlorová voda

Dobrý den, lze tento přípravek nalít zachlorované vody ( šoková dávka -Start) ? Napustil jsem vodu ze studny, a nalil doporučené množství studny mineral. Po 24 hod. jsem přidal přípravel Start, i když voda stále byla zabarvená. Můžu tam ještě dávku nalít ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.6.2018 16:27

Re: Chlorová voda

Dobrý den, tento přípravek se aplikuje po napuštění vody a po úpravě pH. Teprve poté se aplikuje chlorová chemie. Pokud jste přípravek aplikovat až po použití chlorové chemie, nemusí se vysrážet všechny minerály ve vodě a voda může zůstat kalná. Vyzkoušejte tedy ještě jednou aplikaci Studna- a pokud se voda nepročistí, tak doporučujeme vodu vypustit a postupovat dle našeho návodu.
Autor:Tomáš Tecl Datum:24.5.2018 16:18

Tvrdá voda

Dobrý den, cca týden jsme napouštěli bazén Tampa 3.66 ze studny voda byla velmi tvrdá. Po napuštění jsme aplikovali Studna mineral - cca 300 ml a po 24h vločkovač. Test vycházel stále na maximální tvrdost ( celý test růžový), udělali jsme kontrolu PH a srovnali na 7.0. Voda byla stále tvrdá. Po srovnání PH jsme aplikovali dalších 300 ml studna mineral - a vločkovač po 24h. Další den přidána kyslíková desinfekce 500 ml. Papírek vychází opět celý růžový a vnitřek bazénu je pokrytý kluzkou vrstvičkou. Můžete nám prosím poradit co s tím?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.5.2018 10:40

Re: Tvrdá voda

Dobrý den, voda je zřejmě velmi tvrdá, proto doporučujeme použít ještě prostředek na snížení tvrdosti. Usazený povlak doporučujeme vysát bazénovým vysavačem rovnou do odpadu (filtrace takto jemné částečky nemusí zachytit). 
Autor:shemes Datum:7.7.2017 22:23

čirá voda

Dobrý den, napouštíme bazén studniční vodou, vložili jsme plovak s tabletou chloru, upravili PH ( bylo nutno zvýšit ) zapojili pískovou filtraci. použili jsme projasňovač- vločkovač, filtrace běžela celou noc. Voda je nádherně čistá ale ne čirá. Voda má šedo mléčnou barvu Dle testů vody ze studny PH, tvrdost I Minerály jsou v průměrných hodnotách. Můžeme docílit použitím Aq.Studny čiré vody a můžeme přípravek použít I když je voda již chemicky čištěná ? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.7.2017 09:41

Re: čirá voda

Dobrý den, podle popisu to vypadá na problém s předávkováním Vločkovače - ten se přidává, až když se ve vodě vyskytují nečistoty, které je nutné shluknout do větších celků. Pokud se vločkovač předávkuje a nemá co vločkovat, tak potom voda zmatní. Doporučujeme tedy buď počkat až se voda znečistí sama, případně ji např. prachem znečistit, aby  vločkovač začal působit. Potom voda zprůzrační.
Autor:Karolína Datum:7.7.2017 12:03

kdy přidat studna mineral

Dobrý den, napouštíme bazén studniční vodou. Vzhledem k velikosti bazénu a s ohledem na čerpadlo bude napouštění trvat 1-2dny. Ráda bych se zeptala, kdy nejlépe přidat produkt Studna mineral? Až po úplném napuštění? Nebo už dříve? Voda je zahnědlá... Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2017 15:54

Re: kdy přidat studna mineral

Dobrý den, pokud je voda zahnědlá a ještě jste nepřidával žádnou chemii, problém bude ve vodě, která je  něčím znečištěná. Doporučujeme tedy prověřit kvalitu vody.  Přípravek Studna Mineral- se přidává po napuštění vody. Po aplikaci můžete za 24 hod. přidat startovací dávku chemie.
Autor:Jitka Horáková Datum:7.7.2016 11:04

lehce mléčná voda-kalcium

Dobrý den,
pustila jsem novou filtraci spolu se Solinátorem.
Výsledek je lehce mléčná voda. Voda je studniční.
Jak píšete v předešlém příspěvku, má se přidat přípravek Studna a upravit pH.
Jaký výrobek je na snížení pH vhodný ??
Čím změřit tvrdost vody ???
Dodávané papírky nejsou moc přesvědčivé. Jen jsem pochopila ,že mám v bazénu hodně kalcia. Ale kolik , to podle barvy neodhadnu.
Děkuji J.H
Autor:Jiří Laburda Datum:7.7.2016 11:34

Re: lehce mléčná voda-kalcium

Dobrý den, testery na tvrdost vody nabízíme zde: http://www.marimex.cz/tester-na-tvrdost-vody/ . Změnu pH uděláte těmito přípravky: http://www.marimex.cz/aquamar-chlorova/?par=ucel-pouziti|uprava-ph , odstranění minerálů z vody tímto přípravkem: http://www.marimex.cz/aquamar-studna-1-l/
Autor:Aleš Mádr Datum:21.5.2016 20:40

Hnědá voda

Dobrý den, mám rovněž problém s hnědou vodou, napustil jsem bazén ze studny, použil změkčovač a následně zachloroval. Pravděpodobně asi brzo a voda je čirá ale má hnědozelenou barvu. Je nějaké řešení kromě výměny veškeré vody? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:23.5.2016 13:24

Re: Hnědá voda

Dobrý den, obáváme se, že jiné řešení, než vypuštění hnědé vody a nové napuštění, ve vašem případě není možné. Doporučujeme použít přípravek studna a nechat ho působil déle, spolu se zapnutou filtrací, aby se přípravek dostal ve vodě všude.
Autor:Jan Žilka Datum:14.8.2015 11:22

studna vločkovač ?

Stačí pro snížení tvrdosti vody použít pouze přípravek Studna nebo je nutné po aplikaci přípravku Studna následně ještě použít jiný vločkující přípravek, jako je váš Projasňovač nebo Vločkovač ?

Podle návodu se nedokážu jednoznačně rozhodnout.

Přípravek Studna obsah uhličitanu vápenatého efektivně snižuje (sráží na odfiltrovatelné shluky částic), a nebo pouze brání srážení uhličitanu v podobě mikroskopických neodfiltrovatelných částic ?

24 hodin po aplikaci Studny nevidím na hladině ani na dně žádné shluky ani vločky.
Autor:Jiří Laburda Datum:14.8.2015 11:27

Re: studna vločkovač ?

Dobrý den, přípravek Studna se nemusí používat s přípravekm Vločkovač. Ten slouží k vysrážení nečistot, které nedokáže zachytit filtrace. Přípavek Studna mění chemické složení vody tak, aby minerály nereagovaly s chlorem ve vodě a nevytvořily hnědé zabarvení vody.
Autor:Jan Žilka Datum:14.8.2015 11:14

problém s měřením tvrdosti

"4-way test strip dip and read"

Barvy referenční škály na obalu jsou pro hodnoty tvrdosti 100, 250, 350, 500 a 1000 prakticky stejné. Nedokužu je bohužel efektivně rozlišit.

Po aplikaci zvýšené dávky přípravku studna (750 ml na 15 m3) a odečtu po 24 hodinách jsem s odečítáním stále stejně bezradný. Tmavě fialová barva měřicího proužku vypadá docela stejně jako před aplikací přípravku Studna. Sedí mi na všechny hodnoty 100 až 1000.

Poradíte mi, jakým jiným prostředkem mohu tvrdost vody sám měřit ?
Autor:Jiří Laburda Datum:14.8.2015 11:30

Re: problém s měřením tvrdosti

Dobrý den, na měření tvrdosti vody naše firma prodává tyto proužky: http://www.marimex.cz/tester-na-tvrdost-vody/ .  Zeptám se - po přidání přípravku studna, filtroval jste celou dobu, aby přípravek mohl s vodou reagovat?
Autor:Jan Žilka Datum:10.8.2015 13:57

bílý zákal

Voda z vodovodu s přidanou solí po zahájení chlorování solinátorem získala nehezký bílý zákal, děti bolestivě zarudlé podpaží a elektroda solinátoru silný nános vodního kamene. Pod nánosem prakticky přestala fungovat. Podle měření je tvrdost vody s vysráženým zákalem vlivem CaCO3 velmi vysoká, měřicí barevný tester ukazuje hodnoty tvrdosti 500 až 1000 ppm. Pomůže při příštím napuštění tento přípravek? V jaké maximální koncentraci? Jeden z níže uvedených příspěvků uvedl giga koncentraci 2 litry do 15 m3, což je cca 20-30 násobné překročení koncentrace uvedené v návodu.
Autor:Jiří Laburda Datum:10.8.2015 14:02

Re: bílý zákal

Dobrý den, pokud je voda tvrdá a obsahuje minerály, je nutné aplikovat přípravek Studna, aby se minerály vysrážely. Dále je nutné upravit pH vody tak, aby mělo hodnotu 6,8.  Bez této úpravy nemusí chlorinátor ani  bazénová chemie správně fungovat.
 
Základem tedy je upravit vodu tak, aby nebyla tvrdá a měla správné pH. 
Autor:Petra Datum:3.8.2015 11:36

Hnědá voda

Dobrý den, voda v bazénu je již hnědá, na dně se usadil kal (něco jako jemný písek), po rozvíření je voda jako čaj, filtrace tohle zřejmě nepřefitlruje. Dá se s tím něco udělat nebo musíme bazén vypustit? Je napuštěný vodou ze studny, cca měsíc bez problémů a teď se takhle voda zakalila.
Autor:Tomáš Muller Datum:3.8.2015 11:42

Re: Hnědá voda

Dobrý den, pokuste se kal odsát ven z bazénu.
Autor:Kořínek Datum:10.7.2015 12:44

Hnědá voda

Dobrý den.
Již se mi bohužel stalo, že mi voda v bazénu zhnědla. Proto jsem bazén vypustil a použil Váš přípravek STUDNA, ale bohužel po zachlorování se situace opakuje, voda opět hnědá ! Vodu jsem napouštěl z vrtu a použil jsem max. dávku. Bohužel shledávám tento přípravek jako neúčinný , nebo již opravdu nevím kde je chyba. Můžete mi prosím poradit?
Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:10.7.2015 16:13

Re: Hnědá voda

Dobrý den, je možné, že je voda tak silně mineralizovaná, že ani doporučené dávkování nepomáhá, případně se z vody do bazénu dostal jemný kal. Doporučoval bych vyzkoušet účinnost Studny na menším vzorku vody, případně nechat udělat rozbor vody, abyste poznali její chemické složení a následně mohli správně nadávkovat  bazénovou chemii.
Autor:Jiří Datum:7.7.2015 22:03

voda zhnědla

Dobrý den, měl bych dotaz napouštím vodu z potoka a i když jsem přidal přípravek studna tak jak je psáno v návodu tak voda po zachlorování zhnědla.
Děkuji za radu Bernatek
Autor:Jiří Laburda Datum:8.7.2015 10:07

Re: voda zhnědla

Dobrý den, zhnědnutí vody je chemická reakce minerálů s chlorem. Proč však neúčinkuje přípravek Studna bohužel nemohu přesně říci- Nalil jste ho v dostatečném množství? Běžela celou dobu filtrace? Není možné, že je hnědá voda způsobena zákalem z potoka?
Autor:Michal Musil Datum:29.6.2015 13:09

cisteni bazenu

Dobry den, rad bych se zeptal, jestli a v jakem casovem odstupu pouzit tento pripravek pote co nam bazen po prvotnim zachlorovani zmenil barvu do zeleno-cervena. A také jestli je nasledne nutne ještě pouzit vlockovace? předem dekuji za odpověď, s pozdravem, Musil
Autor:Jiří Laburda Datum:29.6.2015 14:17

Re: cisteni bazenu

Dobrý den, tento přípravek se do bazénu leje těsně po napuštění vody, zabrání se reakci minerálů rozpuštěných ve vodě s chlorem. Nyní bych tedy doporučoval vodu vypustit, napustit novou a aplikovat Aquamar studna.  Následně poté provést zachrlorování přípravkem Aquamar Start a poté již používat klasické tablety.
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení